Menu

Gimnastyka

Dominika|14 lat|gimnastyka lvl 7

Konsekwencje uprawiania gimnastyki

doniaflipz

Konsekwencje uprawiania gimnastyki:

ból pleców 

Często gimnastyczki zmagają się z bólem pleców. Jest to konsekwencja ciągłego rozciągania się i naciągania pleców np. w mostku. Sama miewam bóle pleców np. siedząc w szkole. Co zrobić żeby ból zniknął? Po prostu porozciągać plecy. 

siniaki

Nie obejdzie się także bez siniaków. Można sobie je nabić upadając przy salcie na kolana lub przy ćwiczeniach na drążku. Nie jest to zbyt przyjemne, ale da się to znieść.

ból głowy 

Pojawia się on zazwyczaj przy ćwiczeniach i jest on pulsujący. Jest on spowodowany zwiększonym ciśnieniem i żeby zniknął trzeba po prostu poczekać, aż ciśnienie wróci do normy.

Chondromalacja rzepki

Jest to choroba, na którą żadna gimnastyczka nie chciałaby  zachorować. Polega ona na zdzieraniu się chrząstki poprzez nacisk (np. przy robieniu salt) lub przez za bardzo rozwinięty mięsięń uda, który naciska na rzepkę powodując zdzieranie się chrząstki (w gimnastyce mięśnie ud są potrzebne praktycznie do wszystkiego, dlatego są bardzo rozwinięte) . Choroba objawia się bólem po ćwiczeniach, przy chodzeniu po schodach (zwykle do góry) lub przy dłuższym siedzeniu bez zmiany pozycji. Leczenie tej choroby odbywa się w domu (poprzez różne maści i tabletki) lub w szpitalu (poprzez operację). Osobiście także mam tą chorobę i muszę przyznać, że jest to bardzo uciążliwe, a szczególnie dla sportowców.

20190108_2159271

 

© Gimnastyka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci